Dlaczego nie mogę sprzedać domu?

Zastanawiasz się, dlaczego nie możesz sprzedać domu od dłuższego czasu? Powodów jest wiele, większość z nich można rozwiązać dość prosto, czasem wystarczy poprawa oferty. Inne jednak mogą stanowić poważny problem dla nabywcy. W naszym poradniku omówimy je szczegółowo po kolei, pokazując opcje na ich rozwiązanie. 

Problemy ze sprzedażą nieruchomości, takiej jak dom, mieszkanie, czy działka mogą wynikać z różnych przyczyn. Od bardziej prozaicznych jak przeszacowana wartość domu lub mieszkania, aż po poważne zagadnienia wiążące się z kwestiami prawnymi czy finansowymi danej nieruchomości. Zacznijmy jednak od początku.

Oszacowanie wartości domu na sprzedaż

Jeśli jest problem ze sprzedażą domu, warto sprawdzić, czy jego wartość nie została przeszacowana. Opracowując ofertę samodzielnie, nie znając realiów rynku, można poważnie zawyżyć cenę domu lub innej nieruchomości. W takiej sytuacji znalezienie nabywcy będzie niezwykle trudne. Właściwe oszacowanie ceny nieruchomości jest jednak skomplikowanym zadaniem. Wymaga znajomości realiów panujących na wtórnym rynku nieruchomości, którego ceny są szalenie wrażliwe i zależne od sytuacji gospodarczej kraju. Co więcej, potrzebna jest odpowiednia wiedza oraz doświadczenie, które pozwolą na dokonanie realnej wyceny nieruchomości. Warto w takiej sytuacji skorzystać ze wsparcia rzeczoznawcy.

Jest problem ze sprzedażą domu – skorzystaj z pomocy rzeczoznawcy

Dlaczego warto skorzystać z pomocy rzeczoznawcy lub pośrednika nieruchomości? Ceny domów i mieszkań zmieniają się bardzo szybko. Co więcej, zależnie od lokalizacji, stanu, czy czasu budowy cena metru kwadratowego nieruchomości będzie się znacznie różnić nawet w obrębie jednego miasta. Wiedzą o tym doskonale osoby, które zawodowo zajmują się pośrednictwem nieruchomości, lub firmy zajmujące się skupem domów i mieszkań.

Rzeczoznawca może pomóc w określenie realnej rynkowej wartości domu, co znacznie przyspieszy jego sprzedaż.

Przygotowanie oferty sprzedaży domu

Problem ze sprzedażą domu może się wiązać również ze źle opracowaną ofertą, co wcale nie jest proste. Należy zacząć od właściwego przygotowania do sprzedaży domu lub innej nieruchomości. Można w tym celu skorzystać z opcji home Stagingu, czyli oferty firmy, która zaaranżuje wnętrze domu, tak były było atrakcyjne dla nabywców. Trzeba pamiętać, że liczy się efekt wizualny, efekt „Wow”, dzięki któremu nabywcy będą znacznie bardziej zainteresowani kupnem nieruchomości w wyznaczonej cenie. Stare, ciemne i zaniedbane wnętrze w stylu PRL, z brzydkimi meblami, czy też brudnymi ścianami z pewnością nie zachęcą kupujących do zapoznania się z ofertą. A nawet jeśli tak, to z pewnością będą liczyć na obniżenie ceny. Dlatego istotne jest, by odpowiednio przygotować wnętrze domu i wykonać ciekawe i atrakcyjne zdjęcia, które zostaną dołączone do oferty. Następnie trzeba ją rozpropagować między innymi w Internecie. A na końcu mieć czas, by odpowiadać na wszystkie pytania zainteresowanych i prezentować nieruchomość. 

Dość czasochłonne prawda? Często zdarza się, że z powodu źle opracowanej oferty, czy braku czasu na szybki kontakt z zainteresowanymi nabywcami, sprzedaż nieruchomości staje się problematyczna i zabiera więcej czasu, niż zakładałeś.

Masz problem ze sprzedażą domu – sprawdź, czy warto skorzystać z pomocy agenta?

Dla tych, którzy nie mają wiedzy i doświadczenia oraz czasu, by zajmować się sprzedażą nieruchomości, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Oczywiście są to pośrednicy, którzy za odpowiednią stawkę, zajmą się całym procesem sprzedaży domu. Opracują profesjonalną ofertę, zajmą się osobami zainteresowanymi kupnem oraz potrzebnymi formalnościami. 

Jednak nawet agencja nieruchomości nie rozwiąże wszystkich problemów ze sprzedażą domu.

Problemy ze sprzedażą domu z powodów finansowych

Często problem ze sprzedażą mieszkania wiąże się z jego sytuacją finansową. Obciążona hipoteka z powodu trudnej sytuacji pieniężnej obecnego lub byłego właściciela, zaległości w spółdzielni oraz urzędach powodują, że sprzedaż domu na wolnym rynku jest bardzo utrudniona i wymaga czasu.

Nie ma w tym nic dziwnego. Nabywcy kupujący mieszkanie na wolnym rynku, nie są specjalnie zainteresowani inwestowaniem w nieruchomość, która jest obciążona długami. Sprzedaż domu z problemami finansowymi wiążę się, ze znacznym obniżeniem jego wartości wymaga czasu. Nawet jeśli jego sprzedażą zajmie się pośrednik. Jakie jest więc inne rozwiązanie?

Kto odkupi nieruchomość z obciążoną hipoteką?

No właśnie, gdzie więc możesz szukać pomocy, jeśli masz problem ze sprzedażą domu, a potrzebujesz szybkiej gotówki? W takim momencie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy prowadzącej skup nieruchomości, taka jak nasza. Odkupimy dom, mieszkanie oraz inne nieruchomości z obciążoną hipotekę. Co więcej, spłacimy zaległości w firmach pożyczkowych i urzędach. Chcesz poznać więcej szczegółów? Wejdź na naszą stronę skup zadłużonych mieszkań.

Problematyczna sprzedaż domu w niejasnej sytuacji prawnej

Do problemów ze sprzedażą domu przyczyniają się również kwestie formalne i prawne. Brak wpisu do księgi wieczystej, niezakończona sprawa spadkowa, czy wiążąca się służebność lub dożywocie znacznie utrudniają sprzedaż nieruchomości i znacznie wpływają na jego cenę. Dodatkowo wymagają od właściciela fachowej wiedzy prawniczej, która jest niezbędna przy takich problematycznych nieruchomościach. Agencje nieruchomości nie są zazwyczaj zainteresowane pośrednictwem w tego typu transakcjach, ponieważ wiąże się to z problemem ze sprzedażą domu. W takim momencie również można liczyć na firmy prowadzące skup nieruchomości.

Dlaczego skup nieruchomości to dobre rozwiązanie na problemy ze sprzedażą domu?

Firmy prowadzące skup nieruchomości to najlepsze rozwiązanie na sprzedaż problematycznego domu. Kasi eksperci doradzą i przejmą na siebie załatwienie wszelkich formalności prawnych, które są niezbędne do przeprowadzenia transakcji. Jeśli więc już od jakiegoś czasu masz problem ze sprzedażą domu lub posiadasz jedynie jego udziały, wystarczy się z nami skontaktować. Więcej o naszej ofercie znajdziesz na stronie skup trudnych nieruchomości.