Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Wtórny rynek nieruchomości nie jest łatwy i ulega ciągłym zmianom. Jeśli więc zastanawiasz się jak sprzedać szybko mieszkanie, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Omówimy w nim najważniejsze etapy sprzedaży nieruchomości i jak się do nich przygotować. Podpowiemy również, jak poradzić sobie ze sprzedażą trudnej nieruchomości.

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży

Nie ma co ukrywać, jeśli chcesz szybko sprzedać mieszkanie, musisz się wyróżnić wśród licznych ofert na rynku i przykuć uwagę potencjalnych nabywców. Im będzie ich więcej, tym lepiej dla Ciebie. Jak sprzedać mieszkanie od ręki?. Zacznij od przygotowania mieszkania. Im lepiej się będzie prezentować, tym szybciej znajdziesz chętnych. W związku z tym warto poświęcić nieco czasu oraz gotówki na małe odświeżenie nieruchomości, takie jak pomalowanie ścian, czy położenie tapet. Warto by aranżacja była zgoda z obecnie panującą modą i nadawała wnętrzu świeżego i klimatycznego wyglądu. Następnie zadbaj o detale, w tym celu warto zastosować elementy Home Staging’u. Czym jest Home Staging i na czym polega?

Home Staging – co dokładnie oznacza i czemu warto go stosować, przy sprzedaży mieszkania

Home Staging trafił do Polski ze Stanów Zjednoczonych i ma na celu ułatwić szybką sprzedaż mieszkania, tworząc w nim odpowiednią atmosferę. Przede wszystkim należy usunąć wszelkie prywatne przedmioty z pomierzeń, dzięki czemu klienci łatwiej będą mogli poczuć się jak u siebie i wyobrazić daną nieruchomość jako własną. 

Następnie należy zadbać o detale, które nadadzą wnętrzu charakteru i wzbudzą odpowiednie emocje. Najlepiej wykorzystać do tego celu takie elementy, jak:

  • narzuty na łóżka,
  • kolorowe poduszki,
  • wazony z kwiatami, 
  • obrazki lub ramki na ścianach,
  • drobne bibeloty, 
  • pasujące do wnętrza lampy.

Przygotowując aranżację, warto pamiętać, że wnętrze ma dawać wrażenie przestrzeni i świeżości, dlatego nie wolno przesadzić. Dobrze również się przyjrzeć, czy jakieś elementy nie są zbędne i nie należy ich usunąć. Na przykład stare krzesło, zniszczony dywan, czy zbyt duża donica z kwiatami zasłaniająca okno.

Jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie samemu zaaranżować odpowiednio wnętrze mieszkania, skorzystaj z pomocy fachowców, którzy Home Stagingiem zajmują się profesjonalnie.

Jak przygotować ofertę, by szybko sprzedać mieszkanie

Dobre przygotowanie mieszkania to jedno, by jednak szybko sprzedać mieszkanie, trzeba się wyróżnić wśród wielu innych nieruchomości, które pojawiają się na rynku. Zacznij od przygotowania dobrej jakości zdjęć, które będę podkreślać zalety nieruchomości. Zadbaj również o odpowiedni marketing nieruchomości. Nie jest to łatwe zagadnienie i wymaga znajomości sytuacji panującej na rynku. Co więcej, opis nieruchomości powinien zwracać uwagę i zachęcać nabywców do obejrzenia mieszkania, w taki sposób, by nie mogli się mu oprzeć. Co powinien zawierać?

Oczywiście dokładne informacje dotyczące samego lokalu, takie jak ilość pokoi, metraż, obecność balkonu lub ogrodu itd. Warto również opisać samą okolicę oraz jej zalety, czy możliwość komunikacji z innymi punktami miasta. Szybka sprzedaż mieszkania jest oczywiście zależna również od jego ceny, ale jak ją ustalić?

Szybka sprzedaż mieszkania – cena ma znaczenie

Ustalenie ceny sprzedaży mieszkania jest trudnym zadaniem, szczególnie jeśli robisz to po raz pierwszy, ponieważ jest ona zależna od różnorodnych czynników. Dlatego warto zorientować się, jakie są aktualne propozycje na wtórnym rynku nieruchomości mieszkań o podobnych kryteriach i w podobnej lokalizacji. Przeszacowanie ceny mieszkania z pewnością nie ułatwi jego zbytu. Jeśli naprawdę chcesz sprzedać mieszkanie w krótkim czasie, rozważ zaproponowanie nieco niższej ceny od rynkowych. Co więcej, wcale nie będziesz musiał na tym stracić. 

Szybka sprzedaż mieszkania – jak przeprowadzić prezentacje i negocjacje?

Wbrew pozorom prezentacja mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie jeśli jest wielu zainteresowanych. Warto poświęcić na to kilka dni i umawiać się z klientami tak, by przyjmować ich po kolei. Zadbaj o odpowiednią atmosferę w mieszkaniu, należy je odpowiednio wywietrzyć i dodać jakiś miły aromat, np. cytrusów, wanilii, czy delikatną woń lawendy. Pozwól by osoby zainteresowane zakupem miały czas na spokojne obejrzenie mieszkania. Nie mów za dużo, ale odpowiadaj rzeczowo na wszystkie zadane pytania. Staraj się dowiedzieć, na czym zależy klientowi. Odpowiednia prezentacja to pierwszy krok do szybkiej sprzedaży mieszkania

Pamiętaj również, że potencjalny nabywca również potrzebuje czasu do namysłu, więc nie naciskaj, jednak nie pozwól mu zapomnieć o swojej ofercie.

Negocjacje najtrudniejszy etap przy szybkiej sprzedaży mieszkania

Negocjacje to pewnością najważniejszy etap przy szybkiej sprzedaży mieszkania. Jak wcześniej wspomnieliśmy, ustalenie niższej wartości mieszkania od rynkowej może przynieść wiele korzyści, dlaczego?

Niższa ceny przyciągają większą ilość potencjalnych nabywców, a to otwiera Ci drogę do negocjacji. Jeśli widzisz, że klientowi bardzo zależy na kupnie mieszkania to doskonały moment na negocjowanie lepszej dla Ciebie stawki za mieszkanie. Bądź pewny siebie, ale nie arogancki, miły i uprzejmy, ale nie uległy.

Szybka sprzedaż mieszkania z problemami – jakie masz opcje?

Znacznie trudniejszym zadaniem jest szybka sprzedaż mieszkania z problemami. Wtedy znalezienie nabywcy wymaga czasu oraz doświadczenia, a cena takiej nieruchomości jest zazwyczaj zaniżona. Niezależnie czy chcesz sprzedać zadłużone mieszkanie, czy też nieruchomość z niejasną sytuacją prawną, w obu przypadkach musisz liczyć się z tych, że to zadanie będzie czasochłonne. Co więcej, znalezienie odpowiedniego kupca i przeprowadzenie transakcji wymaga doświadczenia. Jeśli więc się zastanawiasz jak sprzedać mieszkanie od ręki. Oto najlepsze rozwiązanie. Skup nieruchomość z problemami w naszej firmie.

Skup nieruchomość – rozwiązanie na szybką sprzedaż

Działamy w wielu miastach Polski. Posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie, dzięki którym wiemy, jak przeprowadzić skomplikowane transakcje. Specjalizujemy się w takich tematach jak: skup zadłużonych mieszkań, skup mieszkań z lokatorem oraz skup udziałów w nieruchomościach.


Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *